Surifinia to odmiana petunii ogrodowej. Dzięki swoim kolorowym kwiatom tworzą zwisające ozdobne kurtyny. Dzięki temu pięknie prezentują się na balkonach wiosną i latem. Dla tych, którzy mają dobrze nasłoneczniony balkon i nie wiedzą, jaką roślinę wybrać do jego ozdoby surifinia będzie bardzo dobrym pomysłem. Zastanawiasz się nad jej wyborem? Z tego artykułu dowiesz się, jakie warunki klimatyczne oraz glebowe będą dla niej najlepsze, na jakie nawozy warto się zdecydować oraz jak dbać o surifinię.

Klimat a uprawa surifinii

Surinie to rośliny, które uwielbiają dobrze nasłonecznione, jasne stanowiska. Przez niedobory światła wypuszczane przez surifinię kwiaty mogą być mniejsze, a kwitnienie może zostać opóźnione. Cechują się wysoką odpornością na trudne warunki pogodowe. Nie straszny im wiatr ani deszcz.

Najlepsza gleba do uprawy surifinii

Najlepszą glebą pod uprawę surifinii będzie taka, która jest bardzo żyzna, próchnicza i przepuszczalna. Dobrze jest wybrać glebę piaszczysto-glinianą. Odczyn powinien być lekko kwaśny, w granicach pH 5,5-6,5. Można go sprawdzić przy użyciu dostępnych urządzeń w sklepach ogrodniczych lub zakupić gotową ziemię o takim odczynie. Należy pilnować, by nie doprowadzić do przesuszenia gleby. Ciepłe stanowisko wiąże się z koniecznością dbania o wilgotność podłoża.

Jak dbać o surifinię

Należy pamiętać o nawadnianiu surifinii co 2-3 dni, jeśli nie ma bardzo dużych upałów. Dobrze zainwestować w doniczki z otworami w ich dolnej części, z których będzie odprowadzany nadmiar wody. Dzięki temu roślina nie będzie gniła. Latem dobrze jest podlewać tę roślinę codziennie rano i wieczorem.

Surifinia a nawozy

Surinie najlepiej nawozić 1-2 razy w tygodniu preparatami wieloskładnikowymi oraz mieszankami, które w składzie mają potas, fosfor i żelazo. Można użyć do tego nawozów płynnych, które dodaje się do wody i następnie podlewa surifinię. Dzięki nawożeniu kwiaty rośliny są piękne, duże i kwitnie ich znacznie więcej niż w przypadku zaniedbywania tej czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 2 =

Wcześniejszy wpis: Czy opłaca się kupić używane auto w salonie?
słodycze reklamowe Następny wpis: Czy dobrym pomysłem jest wykorzystanie słodyczy reklamowych?