Dzieciństwo to czas beztroski, wyrażanej w radosnej zabawie i wielu pomysłach, które urozmaicają każdy dzień małego człowieka. Nic dziwnego, że przydomowe place zabaw wyrastają jak grzyby po deszczu, a rodzice starają się zapewnić swoim pociechom jak najwięcej atrakcji. Jednym z pomysłów, który ucieszy najmłodszych członków rodziny i stanie się miejscem tygodni, a nawet miesięcy dobrej zabawy, jest z pewnością domek na drzewie. To coś, o czym marzy każde dziecko, niezależnie od wieku.

Domek na drzewie z palet – projekt to podstawa!

Jak zbudować domek ogrodowy dla dzieci? To pytanie coraz częściej zadają sobie rodzice, widząc popularność tego typu rozwiązań i radość, jaką przynoszą one całym rzeszom roześmianych pociech. Wbrew pozorom, budowa takiego domku wcale nie musi być trudna, choć z pewnością jest czasochłonna. Ważny jest przede wszystkim wybór materiału, z którego ma on powstać, by miejsce zabaw było solidne, a co za tym idzie, również w jak największym stopniu bezpieczne.

Dobrą koncepcją jest zaczerpnięcie sprawdzonych rozwiązań z rynku meblarskiego! Już od kilku lat prawdziwe tryumfy święcą tutaj palety, wykorzystywane do produkcji m.in. mebli ogrodowych. Dlaczego więc nie skorzystać z tego pomysłu, wykonując domek dla dzieci z palet? Decydując się na tego typu rozwiązania, skłaniamy się ku mniejszym kosztom, łatwej dostępności materiału i projektów, których nie brakuje w dostępnych powszechnie poradnikach.

Budowa domku dla dzieci z palet może być wspaniałą przygodą nie tylko dla młodszych, ale i starszych członków rodziny. Aby jednak w ogóle była ona możliwa, konieczny jest odpowiedni projekt, bo to właśnie on stanowi podstawę przyszłego sukcesu. Jak zrobić domek na drzewie projekt powinien być dostosowany do możliwości przestrzennych i posiadanych umiejętności. Bo choć domek z palet dla dzieci nie musi być skomplikowaną budowlą, nie każdy z nas jest mistrzem budowlanki i fachowcem we władaniu młotkiem i gwoździami.

Skąd można czerpać inspirację? Domek z palet dla dzieci projekt dostępny jest z pewnością w różnego rodzaju poradnikach książkowych albo na tematycznych stronach internetowych. Można również skorzystać z porad rodziców, którzy mają za sobą tego typu wyzwanie lub też z pomocy fachowca, choć – jak wiadomo – usługa architekta nie należy do najtańszych. Domek dla dzieci projekt powinien zawierać dokładną rozpiskę materiałów i kolejność działań, jakie należy podjąć, by na niepozornym drzewie powstało prawdziwe królestwo dziecięcej zabawy.

domek dla dzieci z palet projekt

Materiały potrzebne do zbudowania domku na drzewie z palet

Jak zbudować domek dla dzieci z palet? Przede wszystkim należy zgromadzić potrzebny materiał. Przed rozpoczęciem budowy przygotuj więc palety, a także niezbędne narzędzia, takie jak wiertarka, wkrętarka, szlifierka, drabina czy wkręty, a także lakier do drewna. Bez tego bowiem domek z palet nie nabierze pożądanej formy. Oczywiście należy również wybrać odpowiednie drzewo. Ważne, aby było ono stabilne, co wpłynie na bezpieczeństwo najmłodszych. Drzewo musi udźwignąć nie tylko domek dla dzieci z palet, ale również i same pociechy, których z pewnością będzie przybywało z każdym dniem wyśmienitej zabawy. Dlatego też warto postawić na jabłoń, dąb, buk czy lipę lub też inne drzewo, które nie będzie zbyt stare, co mogłoby obniżyć jego wytrzymałość.

Domki z palet dla dzieci na ogół wykonywane są z drewna sosnowego, bo to właśnie materiał, z którego tworzone są palety. Warto jednak pamiętać, że cała konstrukcja będzie znajdowała się na zewnątrz. Z tego względu domek na drzewie z palet narażony będzie na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – deszczu, słońca, a w okresie zimowym również mrozu i śniegu. Dlatego też należy odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń, która z pewnością stanie się ulubionym miejscem zabaw naszych pociech. Jak zrobić domek dla dzieci z palet, by przetrwał on w nienaruszonym stanie zarówno upalne lato, jak i mroźną zimę? Przede wszystkim trzeba materiał odpowiednio zaimpregnować, a bezpieczeństwo najmłodszych zwiększyć, usuwając szlifierką ostre kanty i krawędzie.

domek na drzewie z palet

Budowa domku na drzewie z palet krok po kroku

Domek dla dzieci z palet projekt należy rozpocząć od rozpisania potrzebnych materiałów i zgromadzenia ich na swoim podwórku. Teraz można już śmiało przystąpić do kolejnych czynności, chociaż warto mieć rozpiskę w zasięgu ręki np. w formie pliku komputerowego domek na drzewie projekt pdf. Dzięki temu będziemy mogli sięgnąć do niego zawsze wtedy, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości. Budowę rozpoczynamy od podłogi, która powstanie z dwóch połączonych ze sobą palet. Domek na drzewie projekt obejmuje również cztery ściany, na które zużyte zostaną kolejne palety. Ich ilość można podwoić, by konstrukcja była solidniejsza. Teraz pozostaje już tylko dach, który najlepiej wykonać w formie dwóch spadów. Tak przygotowany domek z palet dla dzieci można już umieścić na drzewie. Warto jednak poprosić o pomoc, gdyż konstrukcja nie należy do najlżejszych.

To, jak zrobić domek z palet, zależy w dużej mierze od wyobraźni i umiejętności. Może on bowiem przybierać różną formę, podobnie jak zróżnicowane mogą być sposoby wejścia do dziecięcego królestwa. W tym celu wykorzystuje się na ogół drewnianą drabinę, więc domek na drzewie nie powinien być umieszczony zbyt wysoko.

domek na drzewie

O czym należy pamiętać budując domek na drzewie z europalet?

Domek dla dzieci z europalet to miejsce, w którym będą one zapewne spędzały każdą wolną chwilę. Dlatego też warto pamiętać, by był on jak najbardziej solidny i bezpieczny. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, oprócz wspomnianego już zeszlifowania ostrych krawędzi, należy również zabezpieczyć okna przed przypadkowym wypadnięciem małego lokatora. Oprócz tego, jak się robi domek na drzewie, trzeba zwrócić uwagę na jego wyposażenie. W końcu dzieci będą spędzały w nim naprawdę dużo czasu. Jak urządzić domek na drzewie, by był on funkcjonalny, a zarazem atrakcyjny dla całego grona małych odkrywców? Można pokusić się chociażby o zrobienie małych mebli z palet. W środku bowiem będą odbywały się tajne spotkania, przyjęcia i narady. Przyda się więc stolik, krzesła, półeczki, a nawet miejsce, w którym można się na chwilę położyć, by odpocząć po trudach codziennej zabawy.

Domek z palet dla dzieci to wspaniały pomysł, by uatrakcyjnić czas, spędzany poza domem. Wynagrodzeniem za włożoną pracę będzie w pewnością szeroki uśmiech pociechy i godziny wspaniałej zabawy w gronie bliższych i dalszych znajomych.

dom z palet euro

Dlaczego warto wybrać palety do budowy domku na drzewie?

Odpowiedź jest prosta za pomocną drewnianych palet jesteś w stanie zbudować domek na drzewie dla dzieci. Z pomocą drewnianych palet wykonanie konstrukcji jest proste i i każdy, nawet początkujący majsterkowicz jest w stanie zbudować domek.

Do budowy małego domku wystarczy 10-12 palet. Należy rozebrać palety i zacząć od fundamentu konstrukcji, potem przechodzimy do budowy ścian bocznych z desek i dachu, który dobrze jest obić blachą falistą. Wnętrze domku również można wykończyć za pomocą palet euro. Aby zrobić coś takiego samemu nie musisz być stolarzem. Budowę zacząć trzeba od opracowania dobrego projektu i przygotowania materiałów, nie potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli zastosujesz palety auro koszt całej budowli nie powinien przekroczyć kilkuset złotych za palety euro + około 1000 zł za wkręty, drewniane belki.

Jeden komentarz do “Jak zrobić domek na drzewie z palet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =

jak napisać donos do nadzoru budowlanego Wcześniejszy wpis: Jak złożyć donos do nadzoru budowlanego? – wzór z omówieniem!
odprowadzenie deszczówki do zbiornika Następny wpis: Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?