Wynajem samochodów na minuty jest usługą funkcjonującą w dużych miastach. Należy do nich m.in. Poznań, gdzie zapotrzebowanie na współdzielone pojazdy z roku na rok rośnie. Co zatem warto wiedzieć o tej usłudze? Jak z niej korzystać? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Wynajem aut na minuty – od czego zacząć?

Każdy kierowca, który chce wypożyczać samochody na minuty, powinien zacząć od zainstalowania na swoim telefonie aplikacji Panek CarSharing i założenia w niej konta klienta. Aplikacja to „must have”, ponieważ to właśnie z jej poziomu jest obsługiwany wynajem. W celu załatwienia formalności nie trzeba odwiedzać wypożyczalni. Aplikacja służy do otworzenia pojazdu i zakończenia usługi. Za jej pośrednictwem użytkownik opłaca też przejazdy, zgłasza nieprawidłowości w funkcjonowaniu auta oraz lokalizuje wolne pojazdy i dokonuje stosownej rezerwacji.

Wynajem aut na minuty – w Poznaniu to się opłaca!

Jest kilka ważnych powodów, dla których opłaca się wynająć auto na kilometry. Poznań to bardzo duże i niestety zakorkowane miasto, więc im mniej samochodów na drogach, tym lepiej. Jeden współdzielony samochód zastępuje kilka prywatnych aut, dzięki czemu ulice są mniej zatłoczone. Ponadto kierowca nie musi przejmować się takimi kwestiami jak tankowanie, ubezpieczenie czy serwis – tym zajmuje się operator usługi. W miastach takich jak Poznań niejednokrotnie lepszą opcją jest pozostawienie własnego auta w garażu czy na osiedlowym parkingu i zastąpienie go pojazdem współdzielonym. Poza tym to dobra alternatywa dla transportu publicznego oraz dla taksówek.

Wynajem aut w Poznaniu – także w innej formule!

Samochód na krótki termin można wynająć nie tylko w formule minutowej – zwłaszcza że nie zawsze jest ona wystarczająca. W wielu przypadkach bardziej kalkuluje się wypożyczyć auto na doby. Poznań ma w tym zakresie świetnie rozbudowaną ofertę, więc osoby nią zainteresowanie znajdą wariant skrojony na miarę konkretnych potrzeb. Auto na doby to idealne rozwiązanie, gdy w rachubę wchodzi np. wyjazd na kilka dni.

Jeden komentarz do “Wynajem aut na minuty w Poznaniu – usługa dla każdego kierowcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =

Wcześniejszy wpis: Jak wybrać oświetlenie ogrodowe?
Następny wpis: Tłumaczenia przysięgłe – rodzaje tłumaczonych dokumentów