Załóżmy, że masz idealny pomysł na urządzenie twojego mieszkania lub domu, ale nie jesteś pewny, jak ten pomysł zrealizować. Bądź wręcz przeciwnie nie masz kompletnie zamysłu na to jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie nie mówiąc już o tym jaki wybrać wystrój wnętrz mieszkania. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalisty czyli projektanta wnętrz, który pomoże nam wcielić nasz plan w życie, zaproponuje najlepsze rozwiązania, dobierze wystrój do naszych oczekiwań. Jednym słowem wykona projekty i aranżacje wnętrz pod nasze indywidualne preferencje i konkretne mieszkanie.

Każde mieszkanie da się funkcjonalnie i pięknie zaaranżować; nawet małe mieszkania mogą wyglądać na większe, jeśli zadbamy o optyczne powiększenie wnętrz musimy jednak wiedzieć jak to zrobić. Do tego potrzebna będzie na przykład odpowiednio dobrana jasna kolorystka wnętrz, praktyczne i funkcjonalne ustawienie elementów wyposażenia i dobre oświetlenie. W przypadku większych mieszkań możemy się nieco popisać. Z większą ilością miejsca funkcjonalność nie jest już priorytetem (choć warto i tak o niej pamiętać) więc można troszkę zaszaleć. Tu znów przyda się kreatywność, pomysłowość i wyczucie.

Jeśli nie jesteś w stanie prawidłowo rozstawić i dopasować elementy wyposażenia czyli wybrać najlepszy układ funkcjonalny, wybrać kolorystykę, dodatki itp. nie bój się skorzystać z pomocy profesjonalisty. Nie musimy znać się na projektowaniu wnętrz; zawsze możemy skorzystać z pomocy projektanta, który posiada niezbędną wiedzę, ma wyobraźnie, doświadczenie i wykonuje projekty mieszkań na co dzień w oparciu o potrzeby i gusta swoich Klientów.

Projektowanie mieszkania – zalety korzystania z usług projektanta wnętrz

Projekt mieszkania to jak nasz przewodnik po jego aranżacji; taki rzut z góry całego mieszkania pozwoli nam dokładnie zaplanować każdy jego element i zauważyć wszelkie niedopatrzenia i błędy. Projektowanie wnętrza to wskazówki, np. dotyczące rozmieszczenia mebli, oświetlenia, dobrania kolorystyki i dodatków itp. Projektant też w oparciu o budżet wysłucha oczekiwania, biorąc pod uwagę wielkość każdego wnętrza i hydraulikę czy gniazdka elektryczne. Taka wizualizacja wnętrz otrzymana od projektanta da nam obraz tego jak nasze mieszkanie będzie się prezentowało od A do Z.

Powiecie no tak, wszystko fajnie ale przecież to kosztuje. W Internecie mnóstwo jest wyszukiwań typu : projekt wnętrz cena, projekty mieszkań cena czy ile kosztuje projektanta wnętrz. Biorąc pod uwagę koszta jakie wiążą się ze skorzystaniem z usług projektanta musimy spojrzeć ta to w nieco szerszym aspekcie a mianowicie jako oszczędność w gruncie rzeczy. Tak, tak oszczędność! Dlaczego? Po pierwsze oszczędzamy nasz czas, mnóstwo czasu spędzonego an przeglądaniu inspiracji, poszukiwaniu sposobów na urządzenie mieszkania, hektogodziny spędzone w sklepach na poszukiwaniach elementów wystroju mieszkania. Po drugie jeśli my zabierając się za projektowanie mieszkania popełnimy błędy, podejmiemy decyzje czy to z braku doświadczenia, wiedzy czy pod wpływem emocji będzie to kosztowne. Albo narazi nas na kosztowne poprawki lub spowoduje, że przyjdzie nam z popełnionymi błędami, które mają wpływ na funkcjonalność i wystrój trwać.

Projekty mieszkań – jak skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Projektanci wnętrz wykonują projekty mieszkań lub pojedynczych wnętrz więc możemy z ich pomocy skorzystać nawet przy urządzaniu jednego wybranego wnętrza. Przykładami takich projektów są np. projekt salonu, kuchni, salonu z aneksem, pokoju młodzieżowego i dziecięcego, przedpokoju, łazienki czy sypialni. Możemy skorzystać z usług projektanta stacjonarnie lub jeśli należymy do osób zapracowanych, ceniących sobie czas wielkim plusem jest możliwość skorzystania z pomocy projektanta zdalnie, w przypadku wielu z nich z ich usług korzystamy całkowicie online, nie wychodząc z domu .

Przykładowo, biuro projektowe Fabryka Projektów ma swoją siedzibę w województwie Kujawsko-Pomorskim ale Klienci z całej Polski korzystają z jego pomocy dzięki temu, że z ich usług korzysta się całkowicie zdalnie. Projektowanie wnętrz online różni się od stacjonarnego forma kontaktu i oczywiście ceną – jest niższa ponieważ odchodzą koszty związane z dojazdami do Klienta, wizytami, wykonywanie pomiarów itp. Wszystko odbywa się zdalnie. To my przekazujemy wymiary, wypełniamy ankietę dotyczącą naszych potrzeb i oczekiwań i z projektantem kontaktujemy się za pomocą poczty elektronicznej czy rozmowy telefonicznej. Projekty mieszkań czy też wybranych pomieszczeń z pełną aranżacją wnętrz wysłane są do nas w formie wizualizacji w postaci zdjęć czy spacerów po wnętrzu. Otrzymamy również listę użytych w projekcie materiałów wraz z listą sklepów gdzie możemy je zakupić.

Jeden komentarz do “Projektowanie mieszkania – urządź się dobrze z projektantem wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 7 =

krzywe ściany Wcześniejszy wpis: Jak zamaskować nierówne ściany? Top 5 sposobów!
jak zrobić pułapkę na myszy Następny wpis: Jak zrobić pułapkę na myszy z plastikowej butelki?