Myszy to zmora każdego gospodarstwa domowego. Gdziekolwiek się pojawią – w domu, na strychu, w piwnicy czy też w budynkach gospodarczych, sieją spustoszenie, niszcząc przeróżne przedmioty i wyjadając zapasy. Pułapka na myszy z butelki to wyjątkowe rozwiązanie problemu lokatorów, których nie zapraszaliśmy do naszego domu. Jest prosta, tania, a przede wszystkim skuteczna! Przeczytaj nasze rady, jak zrobić ją w kilku krokach.

Ekologiczne pułapki na myszy

O tym, że pułapki na myszy nie są ekologiczne, słyszy się bardzo często. Obrońcy praw zwierząt protestują regularnie przeciwko niehumanitarnemu zabijaniu małych gryzoni. Czy humanitarna łapka na myszy istnieje? Oczywiście, że tak! Co więcej, można ją zrobić całkowicie samodzielnie, co zdecydowanie obniży koszty całego przedsięwzięcia. Pułapka wykonana ręcznie to łatwy, bezpieczny, a przede wszystkim humanitarny sposób na to, jak złapać mysz. Skuteczna pułapka na myszy to urządzenie, które jesteś w stanie wykonać, korzystając z podstawowych produktów i narzędzi, które na pewno posiadasz w swoim domu.

Co najważniejsze, nie pozbawi ona życia uciążliwego gryzonia, co często zarzuca się tego typu produktom, dostępnym na sklepowych półkach. Pułapka na myszy domowej roboty jest w znacznie większym stopniu ekologiczna, a satysfakcja większa, gdy uda się do niej złapać nieświadome zwierzę. Ekologiczna łapka na myszy może być wykonana z wielu przedmiotów. Jednym z najpowszechniejszych jest plastikowa butelka. To świetne rozwiązanie, gdy nie chcesz decydować się na brutalne uśmiercanie małych gryzoni. Wystarczy bowiem tylko trochę zaangażowania i wyobraźni, by praktycznie z niczego stworzyć idealny sposób na pozbycie się uciążliwych gości ze swoich domów, spiżarni i strychów.

co włożyć do pułapki na myszy

Jak zrobić pułapkę na myszy z butelki krok po kroku

Pułapka na myszy z butelki to rozwiązanie, które wykorzystywane jest powszechnie przez przeciwników uśmiercania myszy czy szczurów w tradycyjnych łapkach. Jak zrobić pułapkę na gryzonie z podstawowych przedmiotów, dostępnych w każdym domu? Przeczytaj nasz poradnik krok po kroku!

Pułapka na myszy z butelki – Krok 1: Przygotuj butelkę na pułapkę

W tym celu wybierz taką, która nie ma wgłębień. Humanitarna pułapka na myszy nie potrzebuje już więcej prawie żadnych materiałów. Przetnij butelkę tam, gdzie zaczyna się jej zwężenie, czyli szyjka.

Pułapka na myszy z butelki – Krok 2: Utwórz lejek, którym mysz trafi do pułapki.

Nie wyrzucaj mniejszej części. Włóż ją do pozostałej części butelki, tworząc swego rodzaju lejek, który należy przymocować od góry. W tym celu użyj dowolnych materiałów – taśmy, spinaczy lub czegoś, co przyjdzie Ci do głowy, by ekologiczna pułapka na myszy spełniła swoją funkcję.

Pułapka na myszy z butelki – Krok 3: Unieruchomienie butelki

Przyklej butelkę do podłoża – najlepiej do małej deseczki, kawałka kartonu czy też innego przedmiotu. Ważne, by była ona unieruchomiona. Ważne, aby ułatwić gryzoniowi wejście do środka. Pułapka na myszy nie może bowiem utrudnić zwierzątkom złapania się w jej sidła. Stwórz więc mostek, po którym gryzoń z łatwością powędruje ku przynęcie.

skuteczna pułapka na myszy

Pułapka na myszy z butelki – Krok 4: Zastaw przynętę

Co włożyć do pułapki na myszy? Najlepiej sprawdzą się okruszki chleba, ser czy kawałek wędliny czyli wszystko to, co zwabi gryzonie. W ten sposób gotowa jest nasza pułapka na myszy przynęta została umieszczona w jej wnętrzu, czekając na pierwszego łasucha. Skuteczna łapka na myszy może być również posmarowana olejem, co utrudni gryzoniowi wyjście z jej wnętrza i ratowanie się ucieczką.

Pułapka na myszy z butelki – Krok 5: Ustaw łapkę i czekaj na ofiarę

Pułapkę należy ustawić tam, gdzie mysz z pewnością przebywa. Warto nieco wcześniej poobserwować jej przyzwyczajenia i drogi poruszania się. To dobry sposób na to, jak zastawiać pułapkę na myszy, by szybko spełniła ona swoją funkcję. Podstawą sukcesu jest bowiem nie tylko odpowiedź na pytanie, jak zrobić pułapkę na myszy, ale również i jak ustawić łapkę na myszy, by złapać nieproszonego gryzonia.

Pułapka na myszy z butelki – Krok 6: Pozbądź się myszy

Urządzenie, które zrobiliśmy, to żywołapka na myszy jak zrobić, by wyrzucona mysz do nas nie wróciła? Jak wiadomo, ekologiczne łapki na myszy nie mają na celu zabijać gryzonia. Co więc zrobić, gdy mysz w pułapce czeka na uwolnienie? Najlepiej wywieźć ją na okoliczne pola, które znajdują się przynajmniej w odległości 1 km od naszego domu. Mysz nie powinna trafić już ponownie w nasze progi.

Jak zrobić pułapkę na myszy z wiadra?

Pułapka ekologiczna może być wykonana również z wiadra. Tym razem należy wybrać małą butelkę i przeciągnąć patyczek przez dziurki, wykonane w nakrętce i w dnie. Naczynie należy posmarować klejem i obsypać przynętą. Teraz butelkę trzeba założyć na wiadro. Wykonaj to za pomocą wystających fragmentów patyczka. Jeszcze tylko przystawienie rampy dla myszy i można czekać na załapanego gryzonia. To kolejna humanitarna pułapka na myszy, która przyda się obrońcom środowiska.

jak ustawić łapkę na myszy

Jak zrobić pułapkę na myszy ze słoika?

W tym celu wybierz litrowy słoik i ustaw go na złotówce do góry dnem. Ważne, aby złotówka była postawiona na sztorc. Choć początkowo wydaje się to niemożliwe, praktyka czyni mistrza. Jak założyć pułapkę na myszy, by była ona skuteczna? Do jej dna przytwierdź przynętę. Skuszona nią mysz wejdzie do środka, a pułapka szybko zamknie się, zatrzymując ją w środku.

jak złapać mysz

Jak zrobić pułapkę na myszy z puszki po piwie?

Jak założyć łapkę na mysz z butelki po piwie? Można spróbować podobnego sposobu, jak ten ze słoikiem. Przynętę należy przywiązać krótkim sznurkiem. Następnym krokiem jest ustawienie puszki na monecie lub też orzechu. Mysz, próbująca zjeść przynętę, szarpie za linę i próbuje wdrapać się do puszki, która upada, zamykając ją w klatce.

pułapka na myszy z butelki

Jak zastawić pułapkę na myszy?

Ekologiczna łapka na myszy nie wymaga zbyt dużej interwencji człowieka. Na ogół sprowadza się ona wyłącznie do wyboru miejsca, w którym gryzoń najczęściej przebywa. Warto w tym celu poobserwować wcześniej jego zwyczaje, by pułapka ekologiczna była nie tylko przyjazna środowisku, ale również i skuteczna. Obojętnie czy to pułapka z drutu, pułapka ze słoika, czy też pułapka z plastikowej butelki – skuteczna pułapka na myszy to taka, która pozwala uchwycić gryzonia. Żywołapka wymaga również przetransportowania go w bezpieczne miejsce, najlepiej z dala od domu, by nigdy już nie powrócił do naszego gospodarstwa.

pułapka na myszy

Co włożyć do pułapki na myszy?

Co na łapkę na myszy okazuje się skuteczne? Na ogół sprawdzają się najprostsze rozwiązania – kawałek chleba, nieco żółtego sera czy odrobina wędliny to świetny pomysł, by skłonić gryzonia do wejścia do naszej pułapki. Pułapka na myszy z butelki powinna zawierać w sobie to, co niechciane zwierzątka lubią najbardziej. To podstawa sukcesu, którego efektem jest pozbycie się z zakątków naszego domu niechcianych lokatorów, niszczących nasze rzeczy i wyjadających gromadzone na zimę zapasy.

Jeden komentarz do “Jak zrobić pułapkę na myszy z plastikowej butelki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 6 =

Wcześniejszy wpis: Projektowanie mieszkania – urządź się dobrze z projektantem wnętrz
pchła w domu Następny wpis: Pchły w domu – Jak się ich skutecznie pozbyć?