Oprogramowanie medyczne to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego, przychodni bądź szpitala. Łatwa w obsłudze aplikacja pozwala mieć pełną kontrolę nad rejestracją pacjentów, zarządzaniem ich kartoteką bądź wypisywaniem recept. Niezależnie od wielkości placówki medycznej, każdy obiekt powinien zainstalować tego typu oprogramowanie na urządzeniach wykorzystywanych do obsługi pacjentów. 

Wszelkie dane o pacjentach gromadzone w chmurze

Działanie oprogramowania medycznego opiera się na chmurze, oznacza to, iż aby móc sprawnie korzystać z wszelkich funkcjonalności wystarczy dysponować dowolnym sprzętem z dostępem do internetu. Wszelkie informacje automatycznie zapisywane są w chmurze, dzięki czemu w przypadku nieoczekiwanej awarii komputera, laptopa bądź innego rodzaju urządzenia dane odnośnie pacjentów nie zostaną utracone. Dodatkowo nie jest konieczna instalacja programów zewnętrznych.

Oprogramowanie medyczne to niezwykłe ułatwienie dla osób zarządzających rejestracją pacjentów. Łatwy dostęp do terminarza wizyt, obejmującego wszystkich specjalistów danej placówki, pozwala w szybki sposób znaleźć dogodny dla pacjenta termin spotkania. Ciekawym rozwiązaniem jest także automatyczne wysyłanie przypomnień SMS do pacjentów odnośnie zbliżającej się wizyty wraz z adnotacją o możliwości odwołania spotkania – tak, aby ewentualnie nieblokowane było miejsce dla innej osoby.

 

Telefoniczne wystawianie recept

Jednym z największych atutów oprogramowania jest gromadzenie w jednym miejscu dokumentacji medycznej (EDM) pacjentów. Jest to zatem ogromna oszczędność cennej przestrzeni, która w różnego typu obiektach medycznych jest niekiedy bardzo ograniczona. Oczywiście jest to także duże ułatwienie dla lekarzy, bowiem mają oni bezpośredni dostęp do wszelkich zgromadzonych dotychczas danych odnośnie zdrowia pacjenta, przebytych chorób, schorzeń, ogólnego stanu zdrowia, udzielonych świadczeń zdrowotnych czy przyjmowanych leków.

Program do recept pozwala natomiast zaoszczędzić czas zarówno pacjenta, jak i danego specjalisty. W wielu przypadkach kontynuacja leczenia wymaga nieustannego przyjmowania leków. Nie zawsze konieczna jest jednak wizyta u specjalisty, bowiem wystarczy czasami wyłącznie kontakt telefoniczny. Wówczas pacjent nie musi pojawiać się osobiście na spotkaniu. Receptę otrzymuj w formie kodu, który następnie podać musi w aptece. Program dla stomatologa, okulisty, rehabilitanta, urologa czy ginekologa to niezwykle duże ułatwienie dla funkcjonowania gabinetu lekarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =

Wcześniejszy wpis: Jak zaoszczędzić na prądzie? Sprawdzamy
Następny wpis: Jakie zastosowanie ma butla gazowa i jak wybrać najlepszą?