Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

To, o czym powinniśmy bezwzględnie pamiętać oko rodzice małych dzieci to fakt, że maluchy do trzeciego roku życia przed słońcem należy chronić w sposób szczególny. Z naszego tekstu dowiecie się, jak zabezpieczyć dziecko przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego zarówno na spacerze, jak i podczas zabaw w trakcie wakacji. Zachęcamy do lektury.

Co warto wiedzieć na początek?

Skóra dzieci i niemowląt jest szczególnie wrażliwa na działanie promieniowanie ultrafioletowych, gdyż nie ma ona jeszcze wykształconych mechanizmów, które choć w sposób częściowy mogłyby ją chronić przed negatywnymi skutkami promieni słonecznych. Dlatego też ochronę należy dostosować do skóry dziecka, a także do jego wieku. jak podają badania, oparzenia słoneczne, do których doszło w dzieciństwie, mogą aż dziesięciokrotnie zwiększyć ryzyko pojawienia się czerniaka w przyszłości, a tym samym słońce bardzo często zwiększa także ryzyko przebarwień oraz pojawienia się różnego rodzaju znamion barwnikowych. I wcale nie musimy spędzać wielu godzin na słońcu. Niekiedy wystarczy nam przysłowiowy kwadrans w pełnym słońcu, by pojawił się rumień na naszej skórze, czy nawet w ekstremalnym przypadku poparzenia słoneczne. Dlatego też bezwzględnie należy chronić dziecko przed słońcem.

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem słonecznym?

Oczywiście to, od czego zapewne zaczyna każdy z nas, to wybór właściwego kremu przeciwsłonecznego, czyli kremu z filtrem UV dla dzieci. Jednak to na co należy zwrócić uwagę to fakt, że powinniśmy się kierować wiekiem, od którego może być on stosowany. Istotny jest to o tyle, że na wielu kosmetykach znajdziemy różnego rodzaju zastrzeżenia, że są one na przykład odpowiednie dopiero dla niemowląt powyżej ukończenia przez nie 6 miesiąca życia. jest to naprawdę istotne, gdyż przez cienką i nie dojrzałam skórę składniki kremu mogą się wchłaniać i tym samym kumulować a także działać toksycznie. Z pewnością doskonałym wyborem okażą się jednak różnego rodzaju kremy z filtrem mineralne. Na uwagę zasługuje również to, w sposób właściwy nakładać kremy przeciwsłoneczne. Aplikację należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, tuż jeszcze przed wyjściem na spacer. Najlepszym rozwiązaniem będzie nas malowanie kremem dziecka w całości, nawet w tych miejscach, które są osłonięte ubraniem. Oczywiście powinniśmy stosować również odzież z filtrem UV, by zapewnić maluchom optymalną ochronę. Aplikację kremu należy powtarzać co dwie godziny.

Jak chronić głowę maluchów?

Oczywiście jeżeli planujemy spędzać czas na świeżym powietrzu w lecie, powinniśmy stosować się do podstawowych zasad, czyli unikać przebywania na zewnątrz, kiedy promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej intensywne, czyli między 10:00 a 15:00. Na tyle na ile jest to możliwe, wszelkiego rodzaju aktywności i zabawy warto zaplanować tak, by odbywały się one w zacienionych miejscach. Jednak to, o czym należy pamiętać bezwzględnie, to ochrona głowy dzieci. Niezbędna okaże się tutaj dobrze dobrana i wysokiej jakości czapka z filtrem UV. Czapka z filtrem UV to produkt, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów oraz takich, które odpowiednio wcześnie są przystosowane do tego, by stanowiły swoistą barierę oraz tarczę przed promieniowaniem słonecznym aż w 98%. Z pewnością czapka z filtrem UV będzie o wiele lepszym pomysłem niż wybór słomkowego kapelusza czy też zwykłej czapki z daszkiem. Istotne jest to o tyle, że czapka z filtrem UV wykonana jest w taki sposób, że posiada również dodatkową osłonę na szyję i kark. Miejsca te są w sposób szczególny narażone na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego, dlatego też warto je chronić.

Czapka z filtrem UV oprócz tego, że doskonale chroni głowę malucha i nieco inaczej wygląda, gdyż posiada dodatkową osłonę o której wspomnieliśmy, doskonale wpisuje się trendy modowe i z powodzeniem możemy wybierać dowolny model wśród wielu różnych wzorów i kolorów. Czapka z filtrem UV sprawdzi się u małych dzieci, które cenią sobie dobrą zabawę i wygodę. W przypadku maluchów czapka z filtrem UV może być wiązana pod brodą, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że w trakcie radosnych zabaw nie spadnie i będzie stabilnie się trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 16 =

Wcześniejszy wpis: Dlaczego warto postawić domek letniskowy z bali drewnianych?
Następny wpis: Dlaczego pralki bez zbędnych technologii sprawdzają się najlepiej?