Drukarka atramentowa czy laserowa? Przed takim dylematem staje wiele osób poszukujących urządzenia drukującego. Poznaj wady i zalety każdego sprzętu i wybierz odpowiednie urządzenie do drukowania w domu lub w biurze.

Nieduża drukarka atramentowa – doskonały sprzęt do domu

Drukarka atramentowa pracuje dzięki wymiennym lub uzupełnianym pojemnikom z tuszami. Tusze mogą być czarne lub kolorowe. W procesie drukowania urządzenie przy pomocy dyszy znajdującej się w głowicy drukarki drukuje tekst lub obraz na kartce. Tusz wykorzystywany w drukarce atramentowej to tusz barwnikowy lub pigmentowy. Barwnikowy, zwany także rozpuszczalnikowym, składa się z cieczy, w której rozpuszczone są barwniki. Można za jego pomocą uzyskać druk w wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości. Tusz pigmentowy z kolei oparty jest na pigmencie. Rozdzielczość jest niższa, ale wydruki odznaczają się odpornością na czynniki zewnętrzne.

Zaletą drukarki atramentowej jest niska cena, która w przypadku urządzeń tego typu zaczyna się już od kilkuset złotych. Urządzenie nie musi się nagrzewać, jest gotowe od razu po uruchomieniu. Przy pomocy drukarki atramentowej można tworzyć wydruki wysokiej jakości, a nawet drukować zdjęcia i grafiki pełne detali. Wyższy koszt materiałów eksploatacyjnych sprawia jednak, że użycie drukarki atramentowej jest opłacalne głównie w warunkach domowych, ewentualnie w niewielkich biurach.

Wydajna drukarka laserowa – sprawdzi się w każdym biurze

Drukarka laserowa wykorzystuje do pracy światło lasera lub diod LED. Przeniesienie cyfrowego obrazu na papier odbywa się przy użyciu tonera – czarnego lub w kolorze. Proces drukowania laserowego jest bardziej skomplikowany i wymaga utrwalenia za pomocą wysokiej temperatury. Wydruki laserowe charakteryzują się dużą trwałością.

Zaletą użycia drukarki laserowej jest sprawna i efektywna praca. W ciągu minuty możesz przygotować nawet 20 stron w czerni lub kilka stron w kolorze. Wydajność tonerów również jest wysoka, bo wystarcza od 1000 do nawet 10000 stron wydruków. Koszt wydrukowania jednej strony przy użyciu urządzenia laserowego jest niższy niż w przypadku drukarki atramentowej. Wadą drukarki laserowej jest wyższy wydatek poniesiony na zakup samego urządzenia oraz rozmiar sprzętu. Zwykle dla drukarki laserowej należy zorganizować osobną przestrzeń. Z tego względu drukarka laserowa bardziej nadaje się do użycia biurowego niż domowego.

Inteligentny system druku HP+ – co to jest?

Ciekawą opcją dla osób posiadających urządzenia drukujące marki HP jest HP+ Inteligentny system druku. To system, który pozwala przewidzieć zużycie wkładu drukującego. Dzięki HP+ Inteligentny system druku możesz więc zadbać o to, by Twoja drukarka była zawsze gotowa do pracy. Używając tego nowatorskiego systemu, Twoja drukarka może pracować wydajniej, bezpieczniej i w ekologiczny sposób.

HP+ Inteligentny system druku zapewnia też rozszerzoną gwarancję HP, chmurę, która automatycznie sygnalizuje problemy z połączeniem czy system monitorowania, który wykrywa użycie złośliwego oprogramowania. Korzystając z tego systemu, możesz także używać opcji Private Pickup zwalniającej dokumenty, gdy będziesz obok drukarki czy Forest First, czyli równoważenie każdej wydrukowanej strony inwestycjami w odnowę i ochronę lasów.

HP+ Inteligentny system druku to funkcja dostępna dla osób, które kupiły drukarkę HP+ i zarejestrowały zakup w ciągu 7 dni od konfiguracji urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dziesięć =

Wcześniejszy wpis: Jak przechowywać opony?
Następny wpis: Poznaj angielskie czasy Simple