Przechowywanie opon w odpowiednich warunkach jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż ogumienie sezonowe i całoroczne należy przygotować do magazynowania przez kilka miesięcy. Pozostawienie opon w przypadkowej pozycji oraz nieprzemyślanej lokalizacji może doprowadzić do deformacji i parcenia gumy. Nie dbając o to, w jaki sposób przechowywane jest ogumienie, trzeba liczyć się z krótszą żywotnością oraz mniejszą trwałością. Jak przygotować opony do przechowania? W jakich warunkach i miejscach można bezpiecznie magazynować dodatkowy komplet ogumienia? Czy wieszanie opon na hakach jest dobrym pomysłem? Na wszystkie te oraz wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym poradniku.

Jak prawidłowo przygotować opony do przechowywania?

Przed przystąpieniem do właściwego magazynowania niepotrzebnego w danej chwili kompletu ogumienia trzeba go odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem jest tu oczywiście dokładne oczyszczenie gumy z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Warto poświecić też chwilę na usunięcie kamyczków lub innych obiektów, które zaklinowały się w rowkach bieżnika. Na tym etapie można przystąpić też do bliższych oględzin, celem sprawdzenia stanu ogólnego. Bardzo istotne jest także to, aby dokładnie wysuszyć czyste opony przed zawinięciem w worki foliowe lub tekstylne ochraniacze. Nie powinno się tego procesu jednak przyśpieszać przy pomocy suszarek, grzejników lub ekspozycji na promienie słoneczne, ponieważ można w ten sposób nieumyślnie uszkodzić strukturę gumę. Inwestycja w profesjonalny preparat zabezpieczający ogumienie jest całkiem dobrym pomysłem w przypadku opon klasy premium. Można go także wykorzystywać w przypadku środkowego oraz ekonomicznego segmentu ogumienia, którego ogromną popularność potwierdzić mogą przykładowo liczne pozytywne opinie o oponach Sailun.

W jakich miejscach i warunkach powinno się składować opony dostawcze Sailun?

Opony dostawcze Sailun podobnie jak każdy inny rodzaj ogumienia magazynować można bezpiecznie jedynie w odpowiednich warunkach. Optymalne pomieszczenie magazynowe powinno cechować się stałą i dodatnią temperaturą nieprzekraczająca 25 stopni Celsjusza oraz niską wilgotnością powietrza (maksymalnie 70%). Pamiętać trzeba też o tym, iż opony nie powinny leżeć:

-wyeksponowane na działanie promieni słonecznych,

-w pobliżu źródeł ciepła (np. kaloryfery, piece, klimatyzatory itp.)

-obok niezabezpieczonych odpowiednio rozpuszczalników, rozcieńczalników i preparatów zawierających ropę

-w okolicy urządzeń generujących ozon (np. lamp albo transformatorów)

Jakie akcesoria mogą ułatwić magazynowanie opon?

Na rynku znaleźć można bardzo wiele rozwiązań, które mają na celu zoptymalizowanie przestrzeni i sposobu magazynowania opon. Niestety nie wszystkie z nich nadają się do użytku w przypadku pozbawionego felg ogumienia. Wieszając oponę na haku, izolujemy ją wprawdzie od podłoża, ale cały ciężar przeniesiony zostaje w punkt styku z wieszakiem. Zdecydowanie lepszym sposobem na optymalizację przestrzeni magazynowej są stojaki, ale nawet w ich przypadku warto pamiętać o tym, by raz na dwa tygodnie obrócić oponę o 90 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 8 =

Wcześniejszy wpis: Ubezpieczenie Opiekunki Osób Starszych w Niemczech
drukarka Następny wpis: Jaką drukarkę wybrać do domu i biura?