Osoba podejmująca pracę w opiece w Niemczech powinna zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo. Zaczynając współpracę z agencją upewnij się, że praca jest legalna, a Ty w każdym momencie zlecenia możesz liczyć na pomoc wyznaczonego koordynatora. Teraz w kwestii bezpieczeństwa pozostaje już tylko Twoje zdrowie. Zadbaj o nie najlepiej jak potrafisz, upewniając się, że firma z którą wyjedziesz na sztelę pomoże Ci z wypełnieniem wszelkich formalności dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie kroki musisz podjąć, aby czuć się bezpiecznie pracując w opiece w Niemczech?

Każdy obywatel kraju, który należy do Unii Europejskiej, ma prawo do skorzystania z podstawowych świadczeń zdrowotnych na jej terenie. Wyjeżdżając za granicę bardzo ważne jest dopełnienie wszelkich formalności, które pozwolą nam korzystać z opieki zdrowotnej. W tym celu będziesz potrzebować EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to karta wyrabiana przez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia), niezbędna Opiekunce podczas wyjazdu. Karta EKUZ uprawnia właściciela do skorzystania z publicznej pomocy medycznej. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa najlepszą decyzją będzie nawiązanie współpracy z agencją, która pomoże nam w wypełnieniu dokumentacji.

Jedną z takich firm jest Veritas Opieka. Agencja opiekuńcza, która samodzielnie zgłasza Opiekunki Osób Starszych do ubezpieczenia zdrowotnego i w ich imieniu odprowadza regularne składki do NFZ. W niektórych sytuacjach czas oczekiwania na załatwienie sprawy w Narodowym Funduszu Zdrowia jest bardzo długi. W przypadku podjęcia pracy z ramienia agencji Veritas Opieka firma pokrywa również polisę PZU S.A., obejmującą koszty leczenia za granicą. Jeśli chcesz znaleźć ofertę dla siebie i rozpocząć bezpieczną pracę sprawdź aktualną bazę zleceń od firmy Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + dziewiętnaście =

Wcześniejszy wpis: Jak kupić używane auto, żeby nie żałować?
Następny wpis: Jak przechowywać opony?