Sukces firmy w bardzo dużym stopniu zależy od sprawnego i zorganizowanego zarządzania. Istotne znaczenie ma również odpowiednie zaplecze informatyczne, które odpowiada nie tylko za usprawnienie organizacji obowiązków, ale również za prawidłowe zabezpieczenie firmowych danych. By wybrać jak najlepsze wyposażenie dla naszego przedsiębiorstwa, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Zależnie od rozmiarów firmy, możemy wybrać serwer Tower lub Rack.

Gdzie znajdzie zastosowanie serwer Tower?

Zastanawiając się, w jaki rodzaj i model serwera powinniśmy wyposażyć naszą firmę, pod uwagę warto wziąć przede wszystkim predyspozycje jej rozwoju. Od nich zależy to, jakimi cechami i parametrami powinien charakteryzować się serwer, którego możliwości zostaną w pełni wykorzystane. Ważnymi kwestiami są przepustowość, jego wydajności obliczeniowe oraz opcja pozwalająca na zainstalowanie większej ilości dysków. Istotne znaczenie ma też rodzaj obudowy, który dopasowuje się głównie pod względem wielkości firmy. Serwer Tower swoje zastosowanie znalazł głównie w niewielkich oraz średnich, samodzielnie prosperujących przedsiębiorstwach.

Wydajny i sprawny Dell T640

Z myślą o małych oraz średniej wielkości firmach stworzony został Dell T640. Doskonale sprawdzi się w miejscach, które potrzebują wydajnej pracy z danymi. Model ten posiada dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors, które umożliwiają zainstalowanie 3 TB pamięci podręcznej cache. Pozwala też na przechowywanie ogromnych ilości danych, co jest możliwe za sprawą ośmiu niezwykle szybkich dysków PCIe NVMe. Wysoka skalowalność oraz efektywne działanie Dell T640 sprawiają, że jest on idealnym wyborem dla firm, charakteryzujących się dynamicznym rozwojem.

Wybierz najlepszy dla Twojej firmy premium serwer

Istotnych cech, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze sprzętu informatycznego dla naszej firmy jest wiele. Bardzo ważna jest wielkość naszego przedsiębiorstwa, bowiem od niej zależy też, jaki typ obudowy serwera będzie najlepszym rozwiązaniem. Premium serwer, który spełni wymagania naszej działalności możemy wybrać w obudowie Rack lub Tower. Serwer w obudowie rackowej doskonale sprawdzi się jako zastosowanie w dużych serwerowniach większych firm, które bazują na pracy z dużą ilością danych. Typ jego obudowy dostoswany został specjalnie do montażu w szafach serwerowych, a jego ciekawą zaletą jest możliwość rozbudowania o kolejne nośniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 4 =

Wcześniejszy wpis: Dlaczego nie chudnę na diecie ketogenicznej?
Następny wpis: Jak kupić używane auto, żeby nie żałować?