Zakup używanego samochodu dostawczego jest sporym wyzwaniem. Trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii – zwłaszcza że w zależności od rodzaju pełni on inne funkcje. Co zatem wymaga uwzględnienia przy podejmowaniu decyzji zakupowej?

Używany dostawczak – wytrzymałość i funkcjonalność

W używane samochody dostawcze zaopatrują się głównie przedsiębiorcy, którzy w ten sposób chcą wzmocnić swoje floty. Auto wykorzystywane do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej musi być bardzo wytrzymałe, ponieważ będzie eksploatowane raczej w niełatwych warunkach. Z tego też względu decydując się na zakup używanego egzemplarza, warto wybrać taki, który będzie w dobrym stanie technicznym i w miarę możliwości z niezbyt dużym przebiegiem.

Używany dostawczak – na miarę konkretnych potrzeb

Jak podkreślają eksperci z salonu Autoplaza, trzeba koniecznie określić oczekiwania względem samochodu. Rodzaj zabudowy, wymiary, dopuszczalna ładowność, typ jednostki napędowej – te wszystkie kwestie mają niebagatelne znaczenie w kontekście transportów, jakie będą realizowane. Przedsiębiorcom zależy też na tym, aby nie było kłopotów z dostępnością części. Ford Transit to doskonały przykład modelu auta dostawczego, w którego przypadku takich problemów nie ma. Jest to czynnik wpływający w znacznym stopniu na koszty serwisowe, do których przedsiębiorcy przywiązują dużą wagę. Zależy im bowiem na tym, aby pojazd nie był zbyt drogi w utrzymaniu. Nie bez powodu dużym zainteresowaniem cieszą się te dostawczaki, do których nietrudno kupić części samochodowe. Ford to jedna z najpopularniejszych marek wśród osób prowadzących własne biznesy.

Używany dostawczak – oględziny i jazda próbna

Trudno wyobrazić sobie sfinalizowanie transakcji kupna-sprzedaży bez uprzednich oględzin połączonych z jazdą próbną. Na spotkanie ze sprzedawcą warto wybrać się np. doświadczonym mechanikiem, który fachowo oceni m.in. stan lakieru. Na podstawie oceny grubości warstwy lakieru można stwierdzić, czy ma się do czynienia z powypadkowym pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 12 =

w czym powinien spać noworodek Wcześniejszy wpis: W czym powinien spać noworodek?
pizza Następny wpis: Urządzenia AGD, które ułatwią pracę w kuchni