Popularność instalacji fotowoltaicznych wciąż wzrasta. Zarówno fotowoltaika jak i panele na podczerwień to doskonały sposób na zyskanie energii i ocieplenie domu, zwłaszcza kiedy ceny paliw tak bardzo rosną. Ponad to, to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Zobaczmy, czy wiemy wszystko o fotowoltaice i jak dobrać panele grzewcze na podczerwień, aby nam się to opłacało.

 

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest niczym innym jak dziedziną nauki, która zajmuje się przede wszystkim przetwarzaniem światła słonecznego w energię elektryczną. To pozwala na swego rodzaju swobodę energetyczną, ponieważ nasz dom czerpie energię ze słońca. Oczywiście panele fotowolaiczne nie muszą pokrywać całego zapotrzebowania na energię, ale mogą część, a to już dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie. Przede wszystkim fotowoltaika wpływa na zmniejszenie rachunków, a pozyskaną z paneli energię można spożytkować w dowolny sposób, na urządzenia elektryczne, czy też ładowanie samochodu elektrycznego. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie fotowoltaiki i proces wytwarzania energii możemy połączyć fotowoltaikę z panelami na podczerwień. Aby tego dokonać trzeba jednak obserwować faktyczne zużycie energii, a także dobrać odpowiednie panele.

 

Czy warto połączyć panele na podczerwień z fotowoltaiką?

Połączenie paneli na podczerwień z termoplaza.pl oraz fotowoltaiki może przynieść zwrot kosztów już podczas kilku lat. Te dwie technologie dopełniają się i zmniejszają koszty stałe. Dużym plusem fotowoltaiki jest zasilanie urządzeń elektrycznych podczas braku zasilania z instalacji sieciowej. Panele grzewcze termoplaza.pl oraz fotowoltaika to jedno z najbardziej przyszłościowych rozwiązań na pozyskiwanie energii. Dzięki panelom grzewczym na podczerwień oraz panelom słonecznym chociażby częściowo samodzielnie możemy pozyskiwać energię pochodzącą ze Słońca, a to oznacza spore oszczędności i dbanie o środowisko.

 

Jak dobrać panele grzewcze na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień z kolei, to bezpieczne i oszczędne ogrzewanie dla domów mieszkalnych, letniskowych oraz lokali użytkowych. Jest wiele powodów, dlaczego warto zdecydować się na takie ogrzewanie. Musisz jednak wiedzieć, czym kierować się wybierając konkretny model paneli TermoPlaza.pl. Najważniejsze są parametry techniczne oraz odpowiednie obliczenie zapotrzebowania budynku na moc ogrzewania. Można przyjąć następujące zasady:

  • jeśli panele mają stanowić główne źródło ogrzewania, to w nowym budynku należy wybrać moc 40W na 1m² powierzchni. A w starszych budynkach, które są ocieplone około 45-60W na 1m², inną wartość należy przyjąć w starym nieocieplonym budynku – 55-70W na 1m²,
  • jeśli panele mają wsparcie i inne źródło energii należy przyjąć moc 25-50W na każdy 1m².

Obecnie dużo mówi się o ekologii i odnawialnych źródłach energii. Obecnie jeśli ktoś buduje dom, najczęściej jest zainteresowany nowoczesnymi rozwiązaniami na pozyskanie energii, a są to właśnie fotowoltaika i panele grzewcze na podczerwień. Połączenie jednego z drugim pozwala nam na efektywne pozyskiwanie, ale również utrzymanie energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =

Wcześniejszy wpis: Perfumy Azzaro – jaki zapach wybrać?
Następny wpis: Stereotypy w pracy opiekunki w Niemczech