W wychowaniu dzieci co rusz pojawiają się nowe metody, a niektóre wręcz wracają mimo tego, że były już zapomniane. W ostatnich latach bardzo popularne stało się noszenie maluszków w chustach. Czy to dobre rozwiązanie dla dziecka? Jak korzystać z chusty dla niemowląt?

Jak wybrać chusty do noszenia dzieci?

Odpowiednio dobrana i zawiązana chusta jest bezpiecznym rozwiązaniem, a ponadto umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji maluszka, kiedy jest noszony. Przeciwwskazania do korzystania z tego produktu dotyczą dzieci, które mają dużą asymetrię lub ułożenie ich w takiej pozycji jest z innych względów odradzane.

Przy wyborze chusty dla maluszka znaczenie ma wiele czynników. Musimy wiedzieć, jak będziemy ją wiązać, gdyż do tego należy dopasować długość materiału. W przypadku wiązania w kieszonkę wystarczy produkt średniej wielkości. Jeśli chodzi o skład, to najlepszym rozwiązaniem dla maluszków są te wykonane z bawełny. Ważny jest oczywiście także wzór – nie tylko pod kątem tego, jak będziemy wyglądać. Na przykład jeśli dopiero uczymy się wiązania, to warto mieć chustę z odróżniającymi się krawędziami.

Wysokiej jakości elastyczną chustę można zamówić w sklepie Mamissima: https://www.mamissima.pl/akcesoria_dla_niemowlat/chusty_nosidelka.html.

Jak nauczyć się wiązać chustę?

Korzystanie z chust do noszenia maluszków stało się tak popularne, że bez problemu znajdziemy informacje o tym, jak je wiązać. Co więcej, możemy się wybrać na warsztaty lub kurs, na którym dowiemy się, jak korzystać z tego rozwiązania. Warto również bazować na filmikach, które znajdziemy w sieci, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z osobą, która ma w tym doświadczenie.

Wiedzę na ten temat mają niektóre położne – warto je dopytać lub poprosić, aby sprawdziły, czy chusta jest zawiązana prawidłowo. Warto pamiętać, że są różne metody wiązania, m.in. najpopularniejszy – kangurek. Technikę należy dopasować m.in. do wieku maluszka. Niezmiennie jednak pamiętajmy o wybieraniu produktów najwyższej jakości, pochodzących ze sprawdzonych producentów.

Jeden komentarz do “Chusta do noszenia dziecka – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =

Wcześniejszy wpis: Sposoby na relaks w ogrodzie
Następny wpis: Jak wybrać oświetlenie ogrodowe?