Branża magazynowa rozwija się w Polsce bardzo dobrze – nowej powierzchni przybywa, maleje liczba pustostanów, zainteresowaniem cieszą się do tej pory mało popularne lokalizacje.

Rosnący popyt na powierzchnie magazynowe

W pierwszych miesiącach 2022 roku popyt na powierzchnie magazynowe osiągnął w Polsce poziom 1,56 mln mkw. Z kolei 4,8 mln mkw. to nowe powierzchnie, które są w realizacji. Poniżej kilka wybranych aktualności z branży magazynowej.

Wybrane inwestycje i plany – nowe magazyny do wynajęcia

Langowski Logistics powiększył swoje zasoby w Panattoni Park Pruszków II. To magazyny do wynajęcia w woj. mazowieckim. Do grona klientów firmy Langowski Logistics należą polscy i zagraniczni eksporterzy oraz importerzy. Inwestycja pod Warszawą, w Pruszkowie, ma świetne położenie.

Firma Langowski Logistics rozszerzyła współpracę z Panattoni i wynajęła dodatkowo w nowoczesnej inwestycji Park Pruszków II 7,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Najemca skorzystał ze wsparcia specjalistów z firmy doradczej Newmark Polska.

VGL Solid wynajmuje w Będzinie jeszcze więcej powierzchni. Firma VGL Solid Group renegocjowała umowę najmu i teraz wynajmuje więcej powierzchni magazynowej w inwestycji Mapletree Park Będzin. Aktualnie jest to około 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. VGL Solid Group oferuje usługi z zakresu spedycji lotniczej, klejowej, morskiej i drogowej.

DL Invest Park Psary otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM In Use. DL Invest Park Psary uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM In Use na poziomie Excellent. To nowoczesne centrum logistyczne o łącznej powierzchni prawie 40 tys. mkw. Wśród najemców magazynów są m.in. sieć Stokrotka oraz Media Expert.

DL Invest Park Psary znajduje się w województwie śląskim, na 90-hektarowej działce, która ma bezpośredni dostęp do drogi krajowej DK86. Można nią dojechać do autostrad A4 i A1 oraz drogi ekspresowej S1.

Certyfikacja ekologiczna BREEAM to poświadczenie wysokiej jakości nieruchomości. Jej uzyskanie było jednym z głównych założeń firmy realizowanych w ramach wdrażanej strategii. Trwa też proces certyfikacji innych projektów firmy. Wszystkie jej nowe powierzchnie magazynowe mają certyfikaty BREEAM albo są w trakcie ich uzyskiwania.

Siarkopol Gdańsk – w planach rozbudowa. PERN rozważa dostosowanie spółki – Siarkopolu Gdańsk – do przyjmowania istniejącym rurociągiem dalekosiężnym i drogą morską, a także do magazynowania i wydawania koleją oleju napędowego. Siarkopol Gdańsk znajduje się na terenie portu gdańskiego. Przetarg na opracowanie koncepcji oraz przygotowanie dokumentacji projektowej został już ogłoszony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 3 =

pizza Wcześniejszy wpis: Urządzenia AGD, które ułatwią pracę w kuchni
Następny wpis: Dlaczego nie chudnę na diecie ketogenicznej?