Zdrowe i zadbane zęby to jedna z pierwszych rzeczy, na jaką zwracamy uwagę, gdy poznajemy drugą osobę. Świadczy to bowiem o tym, w jaki sposób ktoś dba o swój wygląd oraz jaką wagę do niego przykłada. Dokładna higiena jamy ustnej ma też jednak ogromny wpływ na nasze zdrowie, bowiem zapobiega gromadzeniu się bakterii, które mogą powodować wiele poważnych chorób. W sytuacji, gdy krzywe uzębienie utrudnia nam dokładne szczotkowanie i mycie zębów, świetnym rozwiązaniem będą aparaty ortodontyczne.

Aparaty ortodontyczne – dlaczego są tak istotne?

Mocno krzywych zębów nie powinniśmy ignorować. Poza tym, że nie wyglądają estetycznie, mogą też sprawiać istotne problemy z prawidłową wymową, z jedzeniem czy nawet z oddychaniem. Utrudniają też dokładne szczotkowanie zębów, przez co w jamie ustnej mogą gromadzić się bakterie. Sprawdzonym sposobem, który pomaga leczyć różnego rodzaju wady zgryzu zarówno u młodszych, jak i starszych osób, są aparaty ortodontyczne Kraków. Za ich sprawą poprawia się nie tylko wygląd naszej szczęki i zgryzu, ale również całej twarzy. Szeroki wybór dostępnych na rynku rodzajów aparatów pozwala znaleźć model dokładnie dopasowany do potrzeb i wymagań pacjenta. Największą popularnością z uwagi na cenę cieszą się aparaty metalowe, jednak coraz chętniej wybierane są także droższe warianty, czyli aparaty estetyczne, które są o wiele mniej widoczne.

Endodoncja – niezawodna metoda leczenia

W przypadku dużo bardziej poważnych chorób zębów, gdzie metody stomatologii zachowawczej nie są wystarczalne, stosuje się leczenie endodontyczne, zwane inaczej leczeniem kanałowym. Endodoncja Kraków zajmuje się rozpoznaniem i wdrożeniem skutecznego leczenia, które wymagane jest w przypadkach niektórych infekcji miazgi zębowej oraz chorób tkanek okołowiechołkowych. Polega to na usunięciu martwej lub zainfekowanej miazgi oraz toksyn bakterii z komory i kanałów zębowych, odkażeniu ich, a następnie wypełnieniu środkami uszczelniającymi. Dzięki temu, że zabiegi te odbywają się przy pomocy miejscowego znieczulenia, nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo czy też ból.

Stomatolog – dlaczego powinniśmy chodzić na regularne wizyty?

Dzięki systematycznym wizytom w gabinetach stomatologicznych możliwe jest szybkie rozpoznanie pojawiających się chorób oraz przystąpienie do odpowiedniego leczenia. W trakcie takiej wizyty lekarz stomatolog Kraków przeprowadza z pacjentem wywiad, na podstawie którego ustalany jest indywidualny, dostosowany plan leczenia. Wizyty te warto wprowadzić możliwie jak najwcześniej, bowiem pozwoli to uniknąć dużo poważniejszych konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 14 =

Wcześniejszy wpis: Jakie zastosowanie ma butla gazowa i jak wybrać najlepszą?
Następny wpis: Perfumy Hermes – nowości na 2022 rok