O tym, że biel jest królową polskich stołów, nie trzeba szczególnie przekonywać. Mimo że coraz więcej osób decyduje się na łamanie bieli kolorowymi elementami jak miseczka, kolorowy mlecznik czy barwne kubki, biel pozostaje najbardziej popularna. Porcelana biała od pokoleń zdobi nasze domy i stoły, dodając im elegancji i wyjątkowego charakteru. Jej czystość, delikatność i piękno sprawiają, że jest niezastąpionym elementem wystroju wnętrz oraz doskonałym prezentem dla bliskich.

Delikatność i piękno porcelany – niezastąpiony element wnętrza

Warto tu wspomnieć o rozmaitych kształtach naczyń. Począwszy od talerzy, znajdziemy tradycyjne talerze okrągłe, prostokątne, trójkątne i owalne, a nawet takie, których kształt jest asymetryczny. Serwis obiadowy złożony z wielu kwadratowych naczyń z pewnością nie będzie nudny ani anachroniczny. Jeśli do tego dojdzie różnorodność wzorów i dekoracji, możemy być pewni, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Serwisy obiadowe coraz częściej można nabyć nie w kompletach, a na sztuki. Taka porcelana biała jest dostępna w wielu sklepach internetowych, w tym w sklepie atom-market.pl. To całkiem nowe rozwiązanie, dzięki któremu możemy dokupić brakujący element bądź utworzyć od nowa w 100% dopasowany do nas serwis obiadowy. Podobnie jest z serwisem kawowym, mnogość filiżanek i możliwość kompletowania według potrzeb jest rozwiązaniem praktycznym i często wybieranym.

Porcelana jest materiałem trwałym i odpornym na odbarwienia i zarysowania. Niestety, jest dosyć krucha i średnio odporna na uszkodzenia.

Wyjątkowy prezent dla bliskich – czemu nie?

Porcelana jest z pewnością podarunkiem uniwersalnym. Począwszy od szczególnej uroczystości, jaką jest ślub, zestaw obiadowy czy kawowy zawsze będzie prezentem trafionym i potrzebnym. Zważywszy na ogrom kształtów naczyń i form, mamy tu ogromne pole wyboru!
Niekoniecznie trzeba decydować się na zestaw czy cały serwis. W zależności od liczby osób można nabyć dokładnie taką liczbę kubeczków i filiżanek, jaka jest potrzebna. Porcelana jest materiałem, który można malować, jest to też wymarzona baza do stworzenia własnej dekoracji, czy spersonalizowania prezentu. Trzeba pamiętać o użyciu właściwego barwnika i jego utrwaleniu.

Porcelanę cechuje i wyróżnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również wysoka jakość wykonania. Wykonana jest bowiem z najwyższej jakości materiałów, takich jak kaolin. Białą porcelanę cechuje wiele odcieni bieli, o czym nie wszyscy wiedzą. Każda glina i procent dodatku kaolinu stanowi o odcieniu i jakości bieli. Jeśli chcemy dosztukować jakieś elementy do tego, co już posiadamy w domu, warto zakupić produkty tego samego producenta. Jest dużo mniej prawdopodobne, że naczynia będą się różnić odcieniem i grubością.

Elegancja na stole na światowym poziomie

Jak już wspominaliśmy, kolory wdzierają się na salony z dużym rozmachem, jednak biel nie traci na popularności. Miłośnicy klasyki poszukują kolorów w innych elementach stołu jak ozdoby, kolorowy obrus lub kolorowe serwetki.
Nie można zapomnieć o praktycznym zastosowaniu porcelany białej w codziennym użytkowaniu. Znakomicie sprawdza się podczas imprez organizowanych w formie bankietu czy balu, w cateringu czy na większości sal weselnych. Doskonale sprawdza się zarówno podczas uroczystych obiadów i kolacji, jak i podczas codziennych posiłków w gronie rodziny. Jest łatwa do utrzymania w czystości oraz bezpieczna dla zdrowia, cechy te są szczególnie istotne w przypadku naczyń, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.
Porcelana biała to nie tylko użyteczny przedmiot, ale również element dekoracyjny. Możemy ją wykorzystać do stworzenia pięknych kompozycji na stołach czy półkach, dodając naszym wnętrzom subtelności i elegancji. Jej uniwersalny wygląd doskonale współgra zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi aranżacjami.

Biel, która rządzi polskimi stołami

Warto wspomnieć o polskich producentach, których porcelana króluje nie tylko na naszych krajowych stołach, ale zdobywa uznanie i w świecie. Porcelana biała jest nieodłącznym elementem polskiej kultury kulinarnej oraz wystroju wnętrz. Chodzież, Bogucice, Ćmielów, Lubiana czy Fine Dine to na pewno marki, których nie musimy przedstawiać. Od wielu lat są liderami, gwarantem jakości swoich wyrobów i liderami w ilości produkowanych wyrobów. Ich kolekcje zdobywają rynki europejskie, azjatyckie oraz amerykańskie.
Produkty z polskiej porcelany to powód do dumy. Porcelana Ćmielów i Chodzież są znane naszym babkom i prababkom. Do dziś znajdujemy w starych kredensach pojedyncze egzemplarze uchowane jeszcze z czasów wojennych. Nie wahajmy się zatem sięgać po te wyjątkowe naczynia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =

Wcześniejszy wpis: Klasyczna maszynka czy golarka elektryczna?
Następny wpis: Przygoda i Edukacja: Obozy Młodzieżowe ViaCamp Dla Dzieci z Pasją