Właściciele sklepów internetowych mają do dyspozycji oprogramowania, które znacząco ułatwiają zarządzanie sklepem. Niemniej w dalszym ciągu stanowi to wyzwanie, gdyż rynek e-commerce jest bardzo dynamiczny, a klienci niezwykle wymagający. Skuteczne zarządzanie sklepem wymaga więc odpowiedniego podejścia, ale przede wszystkim innowacyjnych narzędzi. Znajdziesz je w arsenale Shopify (czyli jednej z najbardziej cenionych platform e-commerce na świecie). Proponujemy wdrożenie do sklepu Shopify Flow i Shopify Headless. Chcesz wiedzieć, czy warto? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Shopify Flow – automatyzacja sprzedaży, która wpływa na działanie sklepu

Shopify Flow to narzędzie, które daje możliwość tworzenia pewnych automatycznych działań. Działanie tego narzędzia jest specyficzne. Shopify Flow niejako generuje odpowiedź na konkretną czynność, aktywując sekwencję zdarzeń przypisaną do jej wyzwalacza. Jego działanie opiera się na trzech filarach, a mianowocie: trigger, condition.

  • Trigger, czyli wyzwalacz – jest to określone działanie, które uruchamia procesy workflow;
  • Condition, czyli warunek – jest to taki element, którego zadaniem jest sprawdzanie, czy zaistniały określone warunki, niezbędne, aby przeprowadzić dalsze czynności;
  • Action, czyli działanie – jest to po prostu działanie, przypisane do konkretnego warunku.

Za pomocą Shopify Flow można wprowadzić automatyzację w zakresie: rabatów dla stałych klientów, przypisywania punktów lojalnościowych do konta klienta w ramach programu lojalnościowego, prezentów dla klienta z okazji jego urodzin, rabatów na konkretne produkty i określoną kwotę, gromadzenia informacji o klientach, którzy nie założyli konta w sklepie, wdrożenia sprzedaży subskrypcyjnej, zarządzania stanem magazynowym, zarządzania zamówieniami, SMS oraz email marketing, kierowanie akcji do określonej grupy klientów itp.

Shopify Headless – zarządzaj sklepem i dostarczaj klientom lepszych doświadczeń

Kolejne narzędzie – czy może raczej rozwiązanie – to Shopify Headless. Idea tego podejścia opiera się na rozdzieleniu sekcji front-end (czyli wyglądu strony oraz jej interaktywnych elementów, przycisków, formularzy itd.) od back-endu (platformą handlową i systemem zarządzania sklepem).

Rozdzielenie tych elementów znacząco wpływa na zarządzanie sklepem, gdyż pozwala na niezależne aktualizacje jednego i drugiego. Co to oznacza w praktyce? Właściciel sklepu może wprowadzać dowolne zmiany w panelu administracyjnym w funkcjonalności czy wyglądzie sklepu bez ryzyka komplikacji związanych z back-endem.

Oznacza to również większą swobodę, jeśli chodzi o wybór narzędzi do tworzenia interfejsu użytkownika, a także większe możliwości w zakresie integracji z narzędziami marketingowymi, systemami analizy danych czy platformami mediów społecznościowych.

To tylko przykłady, jak można wykorzystać narzędzia z arsenału Shopify Plus. Warto po nie sięgać, aby stworzyć przyjazny dla użytkowników sklep internetowy. Podejmowanie innowacyjnych działań to w zasadzie jedyna droga do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =

Wcześniejszy wpis: Sukienki na lato – trendy 2024
Następny wpis: Zakodowana Warszawa: Nowoczesna Gra Miejska Idealna na Integrację Firmową