Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody to sprytny sposób na podgrzewanie wody użytkowej. Są ekonomiczne – zarówno w inwestycji, jak i eksploatacji, a także łatwe w montażu i wygodne w użytkowaniu. Jednym słowem, elektryczne podgrzewacze wody to oszczędność energii, wody, pieniędzy i… miejsca!

Trudno sobie wyobrazić gospodarstwo domowe bez dostępu do ciepłej wody. Niestety, czasem jest to problematyczne – gdy budynek nie jest podłączony do sieci miejskiej lub nie ma przyłącza gazowego, dzięki któremu – za pomocą np. kotła gazowego – można byłoby uzyskać c.w.u. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem są przepływowe ogrzewacze wody. Co to takiego i jak to działa?

Przepływowe ogrzewacze wody – zalety

Na ryku dostępne są rożne rodzaje ogrzewaczy wody w tym m.in. pojemnościowe i przepływowe. O ile w przypadku pierwszych z nich proces polega na podgrzaniu i zmagazynowaniu wody, o tyle w drugich podgrzewanie odbywa się przepływowo dzięki czemu woda zmagazynowana w zbiorniku nie traci ciepła i nie trzeba jej dogrzewać. Zakręcenie kranu powoduje automatyczne wyłączenie podgrzewacza. W podgrzewaczach przepływowych podgrzewamy więc dokładnie tyle wody, ile potrzebujemy i ile faktycznie jej wykorzystamy, oszczędzając przy tym energię elektryczną i pieniądze.

Podgrzewacze elektryczne mają też szereg innych zalet – są np. przyjazne środowisku. Uzyskują wysoką wydajność bez konieczności spalania gazu, a także generowania zagrożeń dla zdrowia czy produkowania szkodliwych spalin.

Co więcej, są bardzo łatwe w montażu. Dzięki małym gabarytom można je montować w bliskim sąsiedztwie umywalki, prysznica lub wanny, co generuje jeszcze większe oszczędności czasu, wody i energii.

Przy zakupie ogrzewacza warto wybierać urządzenia od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że do ich produkcji zostały zastosowane najwyższej jakości materiały i wykorzystane trwałe, atestowane tworzywa sztuczne, które nie ulegają korozji tak jak metal i dzięki temu, dłużej służą. Godne polecenia przepływowe ogrzewacze wody znajdziesz na dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Podgrzewacz przepływowy – jaki wybrać?

Niewielki elektryczny ogrzewacz wody nadaje się do montażu w każdym domu pozwalając zdecentralizować system ogrzewania wody użytkowej. Na rynku dostępne są m.in. ogrzewacze podumywalkowe i nadumywalkowe, które można zamontować również obok prysznica, dzięki czemu będzie dostarczał c.w.u do więcej niż jednego punktu. To świetne rozwiązanie do kuchni czy łazienki!

Jeden komentarz do “Przepływowy podgrzewacz wody – kiedy warto go zainstalować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + cztery =

Wcześniejszy wpis: Sofa Monte – komfort w Twoim salonie
jak odsłonić się od sąsiada na balkonie Następny wpis: Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie?