Pierwsza Komunia Święta to sakrament kościelny, do którego zwykle dzieci przystępują w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Uroczystości pierwszokomunijne tradycyjnie odbywają się w maju, jednak już teraz warto pomyśleć o jednym z nieodłącznych elementów celebracji – prezentach! By upamiętnić ten wyjątkowy moment, dobrym rozwiązaniem będzie wybór praktycznego podarunku, który pomoże rozwinąć zdolności dziecka, a jednocześnie wywoła uśmiech na jego twarzy. Podpowiadamy, co warto kupić dziewczynkom, a co chłopcom z okazji Pierwszej Komunii Świętej!

Co kupić dziewczynce na prezent pierwszokomunijny?

Wybierając prezent na komunię dla dziewczynki, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę jej zainteresowania, uwzględniając przy tym walory użyteczne upominku. Przed zakupem spróbuj dowiedzieć się, jakie są jej obecne pasje i co najbardziej lubi robić. Jeżeli dziecko interesuje się rysowaniem, zastanów się nad wykupieniem kursu nauki rysunku. Przy nieco ograniczonym budżecie, świetnym pomysłem będzie podarowanie jej zestawu malarskiego lub zestawu markerów. Jeżeli dziewczynka jest młodą fashionistką i posiada mnóstwo kolczyków, bransoletek i naszyjników, w roli upominku dobrze sprawdzi się szkatułka na biżuterię. Jeżeli natomiast dziecko marzy o byciu piosenkarką, podaruj jej mikrofon karaoke! Taki podarunek pomoże w rozwoju zmysłu artystycznego i pewności siebie. Jeżeli możesz pozwolić sobie na nieco większy wydatek, warto zastanowić się nad zapisaniem dziewczynki na zajęcia ze śpiewania.

Praktyczny podarunek dla chłopca na Komunię

Jednym z najczęstszych wyborów na prezent na komunię dla chłopca, ale także dziewczynki, jest rower. Jeżeli pociecha już go posiada, warto zadbać o jej bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Możesz kupić np. kask, łańcuch do roweru czy lampkę rowerową, która zwiększy widoczność, gdy na dworze się ściemni. Dobrym pomysłem będzie również inwestycja w sakwę rowerową czy torbę na bagażnik. Chłopcom z pewnością przypadnie do gustu również konsola do gier z wbudowanymi grami zręcznościowymi, logicznymi i przygodowymi. Jeżeli Twoje dziecko jest fanem fotografii, zainwestuj w aparat dla dzieci, który pozwoli mu uwiecznić ważne chwile. Wiele pomysłów na upominki znajdziesz na podaruje.com praktyczne prezenty mogą również przybrać postać puzzli – to nie tylko doskonały sposób na rozwój umiejętności poznawczych oraz zdolności rozwiązywania problemów, ale także okazja do spędzenia wspólnego czasu z pociechą.

Świetną i uniwersalną propozycją na prezent dla wielbicieli i wielbicielek nowinek technologicznych będzie zakup smartwatcha. Modele, które znajdziesz na stronie Podaruje.com, pozwalają na pomiary funkcji życiowych – tętna, ciśnienia czy natlenienia krwi, a także dają możliwość odbierania powiadomień. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się również bezprzewodowe słuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 14 =

Wcześniejszy wpis: 5 powodów, dla których warto dobrać odpowiednie dywaniki samochodowe do Citroena
Następny wpis: Krótkie spodenki męskie – idealne na lato i wakacje!