Posiadacze samochodów elektrycznych wiedzą, że zakup tego rodzaju pojazdu wiąże się również z kupnem ładowarki ściennej, która znacznie przyspiesza proces ładowania. Jaki rodzaj ładowarki sprawdzi się najlepiej? Co trzeba wiedzieć przed zakupem nowego sprzętu ładującego? Czy ładowarka przenośna jest przydatnym urządzeniem? Odpowiedzi na te pytania poznasz, czytając ten artykuł.

Wady fabrycznych zasilaczy

Przy zakupie samochodu elektrycznego, producenci dołączają do wyposażenia fabryczny zasilacz do jego ładowania. Zaletą tej ładowarki jest to, że można podłączyć ją do domowego gniazdka o napięciu 230V. Niestety, ta sama zaleta łatwo może zamienić się w wadę. Dlaczego? Ładowanie auta za pomocą podstawowego sprzętu jest długim procesem. Co więcej, niesie za sobą ryzyko uszkodzenia gniazda, kabla lub całego obwodu elektrycznego, ponieważ zwykłe gniazda ścienne nie są przystosowane do ciągłego obciążenia, z jakim instalacja elektryczna mierzy się podczas ładowania auta za pomocą podstawowego sprzętu.

Jaki rodzaj ładowarki sprawdzi się najlepiej?

Najlepszym rozwiązaniem jest ładowarka ścienna, która znacznie skraca czas oczekiwania na pełne naładowanie auta. Nie jest to zbędny wydatek, lecz inwestycja warta swej ceny. Uwaga: przed zakupem sprawdź, jaki model będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb!

Co warto wiedzieć przed zakupem ładowarki do samochodu elektrycznego?

Przed zakupem nowej ładowarki, warto mieć na świadomości, że czas ładowania akumulatorów elektrycznych jest zależny od ich pojemności oraz mocy ładowania. Przed zakupem ładowarki do samochodu elektrycznego sprawdź:

  1. Moc instalacji elektrycznej, ponieważ stacja do ładowania pojazdu nie może mieć zbyt dużej mocy względem domowej instalacji elektrycznej.
  2. Moc stacji i szybkość ładowania, dlatego że wallbox nie może mieć większej mocy od stacji wbudowanej w samochód, gdyż proces ładowania nie zostanie przyśpieszony.
  3. Rodzaj gniazda w samochodzie, ponieważ pojazdy elektryczne posiadają dwa typy gniazdek: Typu 2 (uniwersalne), Typu 1 (zwykle wymagają dokupienia przejściówki).
  4. Kompatybilność samochodu z szybkimi ładowarkami.
  5. Twoje potrzeby, ułatwią wybór długości kabla oraz rodzaj stacji (z fabrycznym kablem lub z gniazdem). Być może idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie ładowarka EO Mini 22 kW kabel 5m czarna.

Czy ładowarka przenośna jest przydatnym urządzeniem?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli dużo podróżujesz — tak! Jest to urządzenie wygodne i proste w użyciu. Zobacz, jak wygląda mobilna ładowarka do samochodu w sklepie Chargeo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dwadzieścia =

Wcześniejszy wpis: Sensoryka zgodna z metodą Montessori
Wybór zakładu pogrzebowego i rodzaju pochówku dla bliskiej osoby Następny wpis: Wybór zakładu pogrzebowego i rodzaju pochówku dla bliskiej osoby