Sprzedaż pojazdu poprzez portale internetowe nie jest łatwym zadaniem. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować samochód tak, by spodobał się potencjalnym klientom i nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą propozycją. Brak pożądanych efektów może doprowadzać do spadku motywacji. W owej sytuacji nikogo nie powinna dziwić wzrastająca popularność skupów aut używanych. Jak sprzedać auto do skupu? Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy skup aut Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Korzyści finansowe wynikające ze sprzedaży samochodu do skupu

Wszyscy ci, którzy zamierzają spieniężyć własne auto do skupu, powinni poznać zalety, wynikające z takiej współpracy. Jest ich bowiem naprawdę sporo. Skupy aut to przede wszystkim najlepsze rozwiązanie dla właścicieli aut powypadkowych oraz uszkodzonych. Szukanie kupca na auta z tej kategorii nie należy do najprostszych zadań. Większość skupów dysponuje nawet własną lawetą. Dzięki temu możliwe staje się bezpieczne przewiezienie niesprawnego samochodu do miejsca, w którym zostanie on sprzedany. Współpraca z auto skupem wyklucza potrzebę skupujemy stare auta poszukiwania osoby, zainteresowanej kupnem pojazdu. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. W skupie pojazd można sprzedać w ciągu kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym darmową wycenę oraz wsparcie zespołu profesjonalistów. Rozpoczynając współpracę ze skupem aut, należy dodatkowo spodziewać się innych profitów. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już posiadacza auta. Poprawia to bezpieczeństwo sprzedaży i sprawia, że posiadacz auta nie musi czekać, aż pieniądze dotrą na jego konto. Takie korzyści oddziałują na fakt, iż jeszcze więcej właścicieli używanych pojazdów korzysta z propozycji skupu, rezygnując z prób poszukiwania chętnego kupca na własną rękę.

Jakie dokumenty powinienem mieć, jeśli samochód posiada obcą rejestrację?

W skupach pojazdów używanych można sprzedać różnorodne samochody. Można tu sprzedać zabytkowy samochód z bagażem doświadczeń a także oryginalniejszy model w znacznie lepszym stanie. Wszyscy ci, którzy rozpoczynają współpracę ze skup aut używanych Bydgoszcz powinni natomiast wiedzieć, jakie dokumenty będą egzekwowane podczas sprzedaży. Z pewnością będzie to dokument rejestracyjny sprzedawanego pojazdu. Bez dowodu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie legalna. Do skupu należy przekazać także kartę samochodu, jeśli taka była przekazana. Ostatnim dokumentem na liście będzie obowiązująca składka OC. Wiele osób zastanawia się jednak, czy do skupu można sprzedać auto bez ważnego OC. Okazuje się, iż skupy realizują takie transakcje. Warto wiedzieć jednak, że na właścicielu wciąż będzie spoczywać odpowiedzialność pieniężna za brak ubezpieczenia, jakie zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania pojazdu. Sprzedając auto do skupu, niezbędne będą także dokumenty właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, gdy auto zarejestrowane jest na współwłasność. Wówczas obecni muszą być wszyscy ci, którzy figurują w dokumentach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż samochodu do auto skupu.

Czy warto korzystać z usług serwisów internetowych do skupu aut?

Jakie ceny oferują auto skupy swoim kontrahentom? To jedno z wielokrotnie stawianych zapytań. W skupach nie istnieje jednak sztywny cennik. Oferty powstają na podstawie wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest zarówno darmowa, jak również niezobowiązująca. W jej trakcie tworzona jest specjalistyczna wycena stanu mechanicznego pojazdu. Specjalista ocenia również liczbę przejechanych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także stan tapicerki i wygląd lakierniczy. Na ostateczną ofertę wpływa więc wiele czynników. Co ważne, skup nie zapłaci pełnej wartości naszego auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym. W praktyce można tu zarobić 80% ceny samochodu, jeżeli jego stan techniczny nie pozostawia wiele do życzenia. Za samochody w słabszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak poszukiwać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje nieco niższą stawkę. Znalezienie nabywcy na stary pojazd jest nie tylko czasochłonne i bardzo skomplikowane, ale często również i niemożliwe. W skupach samochodów takie pojazdy kupowane są od ręki, wraz z szybką wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 13 =

Wcześniejszy wpis: Catering z wyborem menu: Indywidualizacja smaku i zdrowia na talerzu
Następny wpis: Proces Sprzedaży Samochodu w Skupie Krok Po Kroku