Domy jednorodzinne położone w sąsiedztwie pól oraz lasów, domki letniskowe, a także altanki na działkach są szczególnie narażone na ataki gryzoni. Myszy są w stanie przedostać się do środka nawet przez szczeliny o szerokości 1 cm. Rozmnażają się w tak dużym tempie, że kilka tygodni nieobecności w danym obiekcie może sprawić, że będziesz mierzyć się z plagą gryzoni niszczących kable, instalacje i ściany. Równie niebezpieczne i uciążliwe potrafią być szczury oraz kuny. Zobacz, co możesz zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom przed gryzoniami.

Zwalczanie doraźne

Jeśli nie zdążyłeś zabezpieczyć dobytku i już zmagasz się ze szczurami lub myszami, należy jak najszybciej pozbyć się ich w sposób doraźny. Stosuje się w tym celu pułapki, trutki, czy odstraszacze ultradźwiękowe. Kuny objęte są ochroną, w związku z czym w ich przypadku w grę wchodzi tylko wyposażenie odstraszające. Po pozbyciu się problemu będziesz musiał niestety zwalczyć też skutki ataku gryzoni – posprzątać, a także naprawić szkody, co również nie jest łatwym ani przyjemnym zadaniem. Jak tego uniknąć? Warto zabezpieczyć się, zanim szczury, myszy czy kuny dostaną się do budynku. Jest to tym istotniejsze, gdy już zmagałeś się w danym miejscu z ich atakiem, ponieważ kolejne osobniki mogą wybierać utarte przez poprzedników ścieżki. Wyposażeniem, które pozwoli Ci uniknąć walki z gryzoniami i skutkami ich zagnieżdżenia się, są siatki stalowe, które dostaniesz pod tym adresem: https://siatkitkane.com.pl/.

Zapobiegaj dzięki stalowym siatkom

Aby zapobiec atakowi gryzoni, należy uniemożliwić im przedostanie się do wnętrza. W tym celu konieczne będzie osłonięcie wszelkich szczelin i dziur. Sprawdzi się do tego siatka tkana lub cięto-ciągniona dostępna w sklepie Arpem Steel. To wyposażenie wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, dlatego jest ono odporne na warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Gryzonie nie będą w stanie przegryźć jej, aby dostać się do środka. Warto zabezpieczyć przy jej użyciu wszelkie otwory w elewacji czy też okna garażowe lub piwniczne. Dostępne są siatki o różnej wielkości oczek, dzięki czemu możesz dobrać taką, która najlepiej sprawdzi się do zwierząt, które stanowią problem w Twoim domu lub na działce. Poleca się, aby jako zabezpieczenie przeciwko myszom stosować produkty o oczku nie większym niż 6 mm, natomiast kunom – do 25 mm. Zastosowanie wysokiej jakości, wytrzymałych siatek stalowych sprawi, że żaden nieproszony gość nie dostanie się na posesję, a Ty nie będziesz musiał zmagać się ze zniszczeniami, zanieczyszczeniami czy pasożytami spowodowanymi wizytami myszy oraz szczurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =

Wcześniejszy wpis: Od półki do kieliszka, czyli jak znaleźć idealne wino półwytrawne w sklepie.
Następny wpis: 5 sposobów na przechowywanie zdjęć