Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przygotować dom na przyjście lata, aby wprowadzić niepowtarzalny klimat i chociaż odrobinę ożywić wnętrze. Często odwiedzając domy znajomych oraz krewnych, można odnieść wrażenie, że pomagali im udekorować pomieszczenia profesjonalni dekoratorzy wnętrz, a ozdoby kosztowały krocie. Nic bardziej mylnego.

Wiele dodatków dopełniających stylistykę aranżacyjną wnętrz można wykonać samodzielnie, a część kupić za niewielkie sumy w dobrym sklepie internetowym. Poniżej przedstawiamy kilka niezwykle prostych wskazówek pozwalających stworzyć ciekawe rozwiązania estetyczne niskim nakładem pracy, a także środków pieniężnych.

Żywe kwiaty, jako element dekoracyjny domów

Rośliny w każdej postaci wprowadzają do wnętrz świeżość i budują niesamowity nastrój. Dlatego na lato należy ozdobić nimi nie tylko ogród, taras, werandę, altanę lub balkon, lecz także salon, kuchnię, jadalnię, a także sypialnię.

Warto wykonać bukiety z ciętych kwiatów i ustawić je w szklanych wazonach na stołach, na parapetach lub na szafkach. Można nazrywać kwiatów z ogrodu, kupić w kwiaciarni, a także nazbierać z pól i łąk. Unikalnym pomysłem będzie ususzenie kwiatów i wykonanie z nich wianków oraz porozwieszanie w różnych częściach domu.

W sezonie wiosenno-letnim można skorzystać z licznych rabatów i promocji w kwiaciarniach, kupując wiele kolorowych roślin w doniczkach. Warto zdecydować się na udekorowanie nimi nie tylko tarasów i balkonów, lecz także parapetów znajdujących się wewnątrz domów.

Wiele kwiatów doniczkowych kupionych w kwiaciarni ma monotonne i nieeleganckie doniczki. Ich wygląd często psuje estetykę wnętrza. Na szczęście rozwiązaniem okazuje się starannie dobrana osłonka na doniczkę dostępna w Radochy Gospochy w wielu modnych kolorach.

Na lato warto wybrać odcienie pastelowe, a także wzornictwo z ornamentyką roślinną lub geometryczną. Miłośnicy minimalizmu mogą wybrać osłonkę na doniczkę bez wzorów. Udekorowanie żywymi kwiatami to jeden z elementów przygotowania domu na przyjście lata.

Słoiki z przetworami

Osoby szukające sposobu na ożywienie kuchni, mogą ustawić na półkach i szafkach słoiki z wykonanymi przetworami. Zanim na dobre rozpocznie się sezon letni, w ogrodach rosną już truskawki, które zawekowane w słoikach staną się niepowtarzalną ozdobą. Można również wyjąć kilka słoików ze spiżarni i ustawić na kuchennej szafce.

Przed rozpoczęciem sezonu letniego, warto kupić nowe słoiki na przetwory. Przygotowanie domu na lato to nie tylko dekoracje, to także zaopatrzenie się w pojemniki pozwalające na przygotowanie zapraw i przetworów ze świeżych owoców, warzyw, a także z grzybów.

Odpowiednie przygotowanie okien

Na sezon letni warto na oknach powiesić lekkie, przewiewne firany i zasłony, tym samym rezygnując z ciężkich, grubych tkanin. Należy także na zewnętrznej stronie okien, które będą otwierane umieścić moskitiery zabezpieczające przed wlatywaniem owadów do wnętrza domu. Przed powieszeniem nowych firan i zasłon należy umyć okna oraz zrobić porządki na parapetach usuwając kurz, a także wszelkie zabrudzenia, również na parapetach znajdujących się na zewnątrz.

Jeden komentarz do “Jak przygotować dom na przyjście lata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 8 =

Wcześniejszy wpis: Gdzie powinno stać biurko, aby wygodnie się pracowało?
Następny wpis: Sposoby na relaks w ogrodzie