Sąsiedzi są różni. Z jednymi uwielbiamy spędzać czas, umawiając się na wspólne obiady, imprezy czy wyjścia na miasto, z innymi wolimy się wcale nie spotykać. A co jeśli z tą drugą grupą dzielimy przestrzeń, posiadając np. sąsiadujące balkony? W takich sytuacjach warto wiedzieć, jak osłonić balkon od sąsiadów.

Osłona balkonu i odgrodzenie się od sąsiada

Balkon to miejsce, w którym możemy zrelaksować się, zaczynając dzień kubkiem parującej kawy, usiąść w towarzystwie znajomych, w spokoju poczytać książkę lub prasę czy po prostu wysuszyć pranie. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje jednak dość bliska odległość pomiędzy sąsiadującymi balkonami. Mówiąc wprost – sąsiedzi mogą zaglądać nam przez ramię, podsłuchiwać rozmowy i obserwować wszystko, co dzieje się na naszym tarasie. Niestety, ludzie bywają różni, a przypadki uprzykrzania życia przed nadmierne wścibstwo i niezdrowe zainteresowanie wcale nie należą do rzadkości. I choć nie ma możliwości, by w takich sytuacjach trwale odgrodzić się od niechcianych spojrzeń, można znaleźć dobre rozwiązanie na to, czym osłonić balkon w bloku.

Jak się odgrodzić od sąsiada na balkonie? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy, którzy z tarasu chcieliby uczynić miejsce spokojnego odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu w pracy. Osłona na balkon przed sąsiadami pozwala uniknąć wścibskich spojrzeń i złośliwych komentarzy, bo i takie psują relacje sąsiedzkie. Odrobina komfortu i prywatności należy się bowiem każdemu z nas. Co więcej, nie zawsze mamy ochotę nawet na koleżeńską rozmowę.

Balkon może stać się więc ostoją spokoju i miejscem chwilowej ucieczki od uciążliwych obowiązków i hałaśliwego otoczenia. Wbrew pozorom, osłona balkonu przed sąsiadami wcale nie musi przypominać okopów, psujących wygląd tarasu. Wprost przeciwnie! To sposób na nadanie mu wyjątkowego charakteru. Jak osłonić się od sąsiadów, by nie popsuć wyglądu swojego balkonu?

jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie

Czym odgrodzić się od sąsiada? – sprawdzone pomysły!

Pomysłów jest wiele. Co najważniejsze, pozwalają one nie tylko uzyskać nieco prywatności na własnym tarasie, ale również wzbogacają jego wygląd, tworząc z balkonu idealne miejsce do wypoczynku. Osłona tarasu przed sąsiadami może więc nie tylko uchronić przed wzrokiem innych, ale również pozytywnie wpływa na ostateczny efekt wizualny.

jak osłonić balkon od sąsiadów

Odgrodzenie od sąsiada: osłona balkonu tkaniną!

Tkanina to świetne rozwiązanie w przypadku małych balkonów. To praktyczne, a zarazem niedrogie odgrodzenie balkonu od tych, którzy lubią naruszać naszą przestrzeń. Zróżnicowane barwy i wzory pozwalają dopasować tego typu ozdobę do preferencji mieszkańców. Kolory ożywią przestrzeń i nadadzą jej wyjątkowego charakteru. Tkaniny to również niezwykle prosty sposób na to, jak osłonić taras przed sąsiadami. Sprzedawane są na ogół w rolkach, które wystarczy rozwinąć i przymocować do barierki, by móc cieszyć się odrobiną prywatności i intymnej atmosfery na własnym balkonie.

odgrodzenie balkonu

Ogrodzenie od sąsiada: rośliny doniczkowe!

Czy rośliny doniczkowe mogą być odpowiedzią na pytanie, jak osłonić balkon przed sąsiadami? Oczywiście, że tak! Na tarasie można stworzyć prawdziwą zieloną dżunglę, która uniemożliwi zaglądanie w naszą przestrzeń. Ci, którzy wolą bardziej stonowane sposoby, powinni zainwestować w rośliny pnące, które utworzą żywą ścianę. Dobrym pomysłem, jak osłonić taras od sąsiadów, są również wysokie drzewka lub krzewy. Taka osłona na balkon w bloku to prawdziwe pole do popisu dla kreatywności. Dodatkowo rośliny wprowadzą w naszą przestrzeń spokój, ciszę i relaks. A może zapałamy przy okazji miłością do ogrodnictwa, która odzwierciedli się również w innych sferach życia?

osłona balkonu przed sąsiadami

Ogrodzenie od sąsiada: parasol ogrodowy!

To, czym odgrodzić balkon od sąsiada, zależy w znacznej mierze od naszej inwencji. Rolę parawanu może spełniać np. parasol ogrodowy. Jego zaletą jest rozmiar, który pozwala na wykorzystanie na dużych tarasach. Dzięki temu zasłoni on znaczną przestrzeń i uchroni nas przed wzorkiem sąsiadów, zainteresowanych naszą prywatnością. Ta osłona balkonu w bloku nie sprawdzi się jednak w przypadku mniejszych powierzchni. Posiadając mały taras, należy więc poszukać innego sposobu.

osłona balkonu w bloku

Ogrodzenie od sąsiada: przegrody balkonowe!

Osłony na balkon w bloku zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, skoro większość z nas zauważyła potrzebę intymności i prywatności, zwłaszcza w dużych blokowiskach. To, czym osłonić balkon od sąsiadów, zaczęło być tematem szerszych dyskusji. Rynek wyszedł więc naprzeciw potrzebom konsumentów, proponując gotowe przegrody balkonowe. Bogatą ofertę tego typu produktów znaleźć można np. w marketach budowlanych lub też w sklepach internetowych. Przegrody balkonowe to prosty, a zarazem skuteczny sposób na odgrodzenie balkonu od sąsiada. Dzięki nim zyskamy miejsce, w którym spokojnie można zrelaksować się z lampką wina po ciężkim dniu lub też kubkiem kawy na doby jego początek.

czym odgrodzić się od sąsiada

Odgrodzenie od sąsiada: moskitiera balkonowa!

Spokojny wieczór na balkonie potrafią popsuć nie tylko wścibscy sąsiedzi, ale również i komary, które czekają tylko na moment, by skutecznie uniemożliwić nam chwilę relaksu. Na szczęście można zasłonić balkon nie tylko przed wzrokiem sąsiadów, ale również i przed różnego rodzaju insektami. Pomysł na zasłonięcie balkonu moskitierą sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie teren jest podmokły, a chmary komarów uprzykrzają życie lokatorom. Moskitierę można rozwinąć nawet wzdłuż dłuższego boku tarasu, co stanowi idealny pomysł na to, jak odgrodzić balkon od sąsiada z naprzeciwka.

balkon

Prywatny wymiar przestrzeni, czyli jak osłonić balkon w bloku przed sąsiadami?

Jak widać – pomysłów jest wiele. To, czym osłonić balkon, zależy w głównej mierze od preferencji estetycznych oraz od inwencji twórczej właścicieli mieszkania. Najbardziej sprawdzonym, a przez to powszechnie stosowanym sposobem na to, jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie, jest zastosowanie gotowych rozwiązań – pergoli, parawanów czy też materiałowych tkanin. Ścianka balkonowa z roślin to z kolei świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują wprowadzić do swojego życia nieco spokoju.

Osłona balkonowa od sąsiada powstrzymuje ciekawskie spojrzenia i niewybredne komentarze. Wścibscy sąsiedzi nie będą już wiedzieli, z kim spędzamy czas, co jemy i jakie książki lubimy czytać. Znalezienie odpowiedzi na to, jak osłonić balkon, będzie jednocześnie sposobem na odzyskanie prywatności na własnej przestrzeni.

Warto zauważyć, że proponowane metody to nie tylko sposób na to, jak osłonić balkon w bloku, ale także pomysł na poprawę jego wyglądu, zwiększenie walorów estetycznych i wyróżnienie tarasu spośród wielu takich samych elementów betonowych osiedli.

Jeden komentarz do “Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + trzynaście =

Wcześniejszy wpis: Przepływowy podgrzewacz wody – kiedy warto go zainstalować?
jak napisać donos do nadzoru budowlanego Następny wpis: Jak złożyć donos do nadzoru budowlanego? – wzór z omówieniem!